browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Schóla

My všichni, co spolu kamarádíme,spolu taky zpíváme. Někteří umí taky hrát (na kytaru, na flétnu, na housle, na varhánky i na varhany) a když jsem v dobrém rozpoložení, tak si zahrajeme i „Cestu do nebíčka“.

Pak jsme i zpěvní. Do rytmu (nejčastěji tříčtvrtečního) z nás vycházejí tóny, za které by se nemuselo stydět žádné kvalitně naladěné barové piano a výsledný celek by s obdivem ohodnotil kdejaký impresionista. Ačkoli zpíváme tak, jak umíme nejlépe, bojíme se, že kdyby nás slyšeli naši přátele jako K. Bříza, J. Olejník a nově i pan P. Eben, své skladby by v novém námi ušitém hávu ani nepoznali…

Naše písně nejčastěji zalétají k nebesům, a protože kromě nepatrné ozvěny od stropového žebroví kostela se k nám nikdy nevrátily zpět, domníváme se, že byly nahoře přijaty. Na rozdíl od Nerudy, kterého fascinovaly „Zpěvy páteční“, vám můžeme nabídnout zpěvy nedělní a středeční.

Dokonce se s námi naučili žít i místní, jimž jsme za to velmi vděční.

Jinak je náš repertoár velmi pestrý. Od responsoriálních žalmů, přes kytarou doprovázené křesťanské rytmické písničky, až po „konfekční“ typu Nohavica či Kabát.

Naše hudební těleso je složeno z mnoha malých i velkých součástek. Věkové rozmezí od „dvou a půl“ po 27let. Místo tu mají batolata, předškoláci, školáci, studenti středních a vysokých škol, pracující i maminky na mateřské dovolené. Vlasy máme dohněda, do blonďata nebo do synteticka, oči máme převážně dvě, převážně neurčité barvy. Jsme rozmanití.

Sídlíme na radějovské faře.

SPOLČO

Srdečně zveme všechny děti na spolčo

  • Jsou zvány všechny děti od 3 let.
  • Zahrajeme si spoustu zábavných her.
  • Budeme si povídat, vyrábět mnoho hezkých věcí a možná si i zazpíváme.
  • Zažijeme srandu a určitě se společně hodně nasmějeme.

Spolčo se bude konat každou sobotu ve 14:00-16:00 na faře. Těšíme se na vás, určitě přijďte.

Tereza Winklerová a Markéta Nováková.

Více informací o schole najdete zde.